Žij sekundou, neboť každá vteřina může změnit tvůj život...

Little Game 2.

20. listopadu 2011 v 23:08 | Lucky Lucy |  Povídky Lucy
Tak to vidíte, kecám a nestíhám :D
To jsem jednou zase četla Shakespeara a vůbec nic si z této četby neodnesla :D...
Příjemné počtení
Lucky Lucy
Pozdravy

"Čaj!" Ozve se z dálky za Billovými zády hlas nejlepšího kamaráda dvojčat. Černovlásek pozvedne jedno obočí na znamení, že neví, oč se jedná.
"Mlíko?" Zeptá se poněkud zmateně.
"Tady je někdo vtipnej, co?" Šklebí se Andreas, když zvedá pravou ruku v náznaku mávání na pozdrav.
"Tak kafe?" Dává Bill najevo svou tupost nebo se mu nechce zdravit? Jak se dá jinak oponovat čaji, že?
"Jen prostě stejně pozdrav!" Tak čaj je pozdrav? Aha, na přípitek je šampaňské, na pokec v hospodě je pivo a na zdravení čaj? Když Bill sebou nemá láhev s čajem? A Andy tu svou taky nemá? Tak proč říkal 'čaj'?
"Nechápu tě" Zakroutí rychle hlavou, až se mu mírně zamotá.
"Ty jsi tááááááááák zastaralý, snad jak praděda mý babičky!" Bill je naštvaný. Nikdo o něm nebude říkat, že je staromódní!
"Víš co? Sodovka!" Vykřikne na Andyho a chce jít pryč. Blonďáček ho v posledním momentě otočení chytne za rukáv jeho džínové bundy.
"Omlouvám se, čaj je společně s džusem nový pozdrav". Podívá se smířlivě na černovláska, který se k němu otočil čelem a projevuje svůj obrovský zájem zvětšením očí.
"To se nyní budeme zdravit nápoji?" Vyvalil se zaujetím ještě víc oči.
"Lípa!"
"Říká se jasan, ty popleto!" Zakroutil se smíchem Bill hlavou, až se mu pramínky vlasů rozutekly po obličeji.
"Však jo, jen pro zpestření!" Oba kluci se rozesmáli a vydali se směrem k nákupnímu centru.
ööÖÖÖÖÖöö_-_ööÖÖÖÖÖöö
"Myslíš to vážně?" Pokrčí malý nosík s myšlenkou, jak by vypadal.
"Prosím, víc toho po tobě nechci." Zatvářil se pohledem ublíženého štěňátka.
"Tak dobře." Svolí tedy nakonec Bill, pro kamaráda všechno!
"Díky, díky, díky!!" Andy začne kolem stolu křepčit vítězný tanec bohyně radosti. Je v takové euforii, že nevnímá vyděšené pohledy náhodných kolemjdoucích. V nákupním centru by asi vážně neměl tančit! Bill nad ním jen zakroutí hlavou a upije z kelímku plného tmavé kávy.
V zápětí však celý hlt vyprskne pod stůl, když vidí Andrease, jak tvoří baletní piruety mezi lidmi, sledujících blonďatého blázna jako vyorané myši.
"Andy, k noze!" klátí se černovlásek smíchem na vysoké židli, div, že ještě nesletěl. Kamarád se na něj podívá, teď spíše jako bůh války. Avšak poslušně přiběhne a posadí se na protější židličku.
"Hlavně netancuj v sedě, nehodlám zmařit i další kávu!" Vykřikne, když uvidí Andrease neposedně vrtět zadkem na židli. Ukáže pod stůl na skvrnu rozlévající se po kachličkách. Andy se poněkud znechuceně odvrátí od stolu, podívá se do stropu a se sepjatýma rukama povídá tichým vysokým hláskem:
"Bože, proč ty seš takový prase…"
"Sorry, ale já se jmenuji -" Z Billovy strany se ozve hlasité říhnutí, to už se po nich začnou dívat i lidé u vedlejších stolků.
"- Pan Čuně, my víme, radši pojď, než ukážeš i svou horší stránku!" Zašklebí se při pohledu na černovláska jeho nejlepší přítel. Rychle poté ale zaúpí bolestí, když ho Bill kopne pod stolem do holeně. Jako na povel se rozesmějí.
Ach, jak krásné je strávit den volna v nákupním centru!
ööÖÖÖÖÖöö_-_ööÖÖÖÖÖöö
"Crrrr!" Rozdrnčí se zvonek u vchodových dveří.
"Cr-cr-crrrr-crrr-crrrr", rozezní se znovu zvonek v pravidelném rytmu, což dredáčka vyleká a skleničku s Coca Colou obrátí na své tričko.
"Kurva!" Zanadává, když se ne jeho oblíbeném tričku objeví flek připomínající Euroasii i s Velkou Británií (přibližně!). Rychle ho ze sebe shodí, přičemž dotyčný za dveřmi začne nedočkavě vyzvánět melodii Live Every Second. Mokré triko podobné spíš noční košili hodí naštvaně do dřezu a míří ke hlavnímu vchodu.
"Kdo to sakra----", zastaví se v půlce věty, když se mu hned po otevření dostane vřelého objetí. Zůstane chvíli nehybně stát, ale všimne si zaraženě vykuleného Billa, nehybně stojícího za objímající se dvojicí se ztuhlým úsměvem mávajíc.
"Hm, ty jsi se na mě tak těšil, kanče?" Poznamená Andy, když zjistí, že Tom je bez trička. Naštěstí pro blonďáka, jeho příliš osobní poznámka zůstane bez reakce.
"Káva!" Zvolá na pozdrav Bill. Blonďáček ještě stále objímajíc Toma, protočí oči. Pomalu se oddálí a vycení na staršího z dvojčat zuby.
"Čaj!" Když však uvidí Tomův překvapený obličej s úžasně mega otevřenou pusou, zasměje se.
"Mlíko?" Zeptá se zmateně dredáček. Proč musejí být tak stejní?!
"Pomoooc, dvojčataaaa!" Vrazí do Toma ramenem Andy a s širokým mácháním paží vletí do předsíně.
"Magor." Povzdechnou si dvojčata současně a pomalým šouravým krokem razí dovnitř.
ööÖÖÖÖÖöö_-_ööÖÖÖÖÖöö
"Uííí!!!" Vypískne černovlásek, přičemž svého kamaráda, který stojí čelem k bazénu, strčí s rozběhem do vody. Andy s obrovským šplouchnutím hodí učebnicového placáka, do ještě téměř nevyhřáté vody. Jakmile se vynoří, začne prskat všude kolem sebe a škrábe se z vychlazeného zahradního bazénu. Bill si rychlostně vyhodnotí situaci a uzná, že by měl co nejdřív zmizet, pokud nechce být vejpůl, na čtvrtiny, či na ještě menší kousky. Rozhlédne se po zahradě, pro něj bohužel, nenajde žádný rozumný úkryt a kvůli Andymu alias zuřícímu býkovi, se nebude snažit lézt na strom. Má totiž stejnou vlastnost jako kočka - vyleze do koruny, rozhlédne se po okolí a uvědomí si, že ani neví, jak se nahoru dostal… Prostě - dolů to jistojistě nejde.
Zbývá tedy poslední a nyní jediná úniková možnost. V jeho mysli začnou světélkovat pomyslné písmena: T.O.M. V tu chvíli však uvidí blonďáka, jak téměř vylezl z vody, rychle běží do Tomova pokoje. S pořádným dusotem skáče po schodech, až má chvílemi tušení, že pociťují nepříjemnou bolest (u schodů vyloučitelnou). Rozrazí první dveře naproti schodišti a jedním skokem zasviští pod Tomovu postel.
O_O
"Oh můj bože! Žertuješ? To nemůže být pravda! Vážně?" Chrlí dredáček slovo za slovem při vzrušeném hovoru. Volá snad? Pomyslí si Bill. Jak rád by se nyní podíval nahoru, ale bohužel vidí akorát letitý prach, bráškovy nohy u pracovního stolu, pár triček, obal od chipsů a… sakra, na čem to jen leží??? Opatrně, aby nevydal jakýkoliv zvuk, sune levou ruku pod své břicho, poněvadž pravou se zapírá o zem. To jsou--….
-…Tomovy boxerky s myškami! Cože? Ale - tohle spodní prádlo nosil, když mu bylo deset! To ho používá ještě dnes? Znechuceně se zašklebí nad představou Tomových použitých boxerek a s nevědomou neopatrností je hodí od sebe co nejdále.
Slyší, že Tom přestane mluvit a rychle se pod postelí skrčí ještě víc, neboť starší již stojí u psacího stolu a zvedá ze země své letité spodní prádlo.
ööÖÖÖÖÖöö_-_ööÖÖÖÖÖöö
"Tome??? Co je?" Zašeptá nevědomky do telefonu Gustav a skrčí se, jako kdyby mu Tom právě řekl, že jeho dům oblehly ty nejhrozivější fanynky s krumpáči a lopatami.
Ticho…
….
"Kurva, Tome, co se děje???" To co uslyší, jej znepokojí ještě víc…
"Zeptej se mých létajících boxerek s myšími hlavami." Vyhrkne automaticky hoper, přičemž ten-zlý-kus-divného prádla upustí s klidem na koberec.
"Tak k věci, v čem zas jedeš?" Gustav začínal dělat Tomovi druhou matku. Nu což, občas by mohl přijít poklidit ten svinčík, už i pavouci se nastěhovali raději do kůlny, než by žili v Tomově pokoji!! (Myslím, že s nimi též soucítíte). Tom ze sebe vydal až neuvěřitelně super-hyper prskavý zvuk a pro jistotu ukončil ihned hovor. Nepotřeboval žádnou druhou matku!
"Bille!!!" Vpadne do pokoje s hlasitým křikem naprosto-neuvěřitelně mokrý Andy, čůrky vody z něj pomalu stékají na čistý špinavý koberec. V obličeji je červený jak jahodová dřeň (Hm, jak dvojčata milují jahody!) a prská jedovaté nadávky na celý pokoj. Poté, co si uvědomí se slovy: "Ty hajzle, zabiju tě" , že na něj Tom civí s podivným výrazem, se jeho oči zúží do nebezpečně-odstrašujících štěrbin.
"Neškleb se." Zacukání koutků.
"Se nešklebím… Se snažím…. NESMÁT!!!" Vybouchne dredáč smíchy a snaží se Andyho sprovodit z jeho územního pozemku. Propukne šťouchací bitka, při níž skončí oba na zemi. Když si Tom uvědomí, že je 'trochu' mokrý, což ho přinejmenším 'jen' naštve, vykřikne:
"Vole, vypadni!"
"Pod jednou podmínkou!" Přeskočí Andymu hlas, když vyjekne moc hlasitě. Ve chvíli, kdy ležel zády na zemi, si přeci jen všiml černých vlasů vykukujících zpod postele.
"Mluv, Hamlete." Řekne naprosto vážně Tom, přičemž zaujme vítězný postoj Kryštofa Kolumba. Yeah, Tom se vyzná v dějinách!
"Pod podmínkou předání tvého drahého bratra do mého otroctví." Bill pod postelí ztuhl, když uslyší blonďákův víc-než-děsivý-mrazící smích. Jen to ne!!! Ve zlomku vteřiny se natáhne pro Tomovy 'Myšičkové miláčky', ležící od pohození nehnutě na koberci a nevědomým způsobem pošle Tomovi zprávu, ať se ohne k posteli. Bratr tak učiní a už jeho ruka chytá kus prádla.
"Nejsem si jistý… ale myslím…" Dredáč napodobuje přemýšlení, přičemž chce pouze prodloužit čekací dobu…
"Že?" Povytáhne obočí Andy a vítězoslavně si založí ruce. Tom v ruce žmoulá kus látky za zády, a neboť ucítí jemné pohlazení na kotníku, uvědomí si, že pod jeho postelí se doopravdy skrývá jeho milované dvojče.
"…Že tě pošlu do Verony, milý Othello!" Zasměje se, přičemž ďábelsky se šklebícímu, nic netušícímu Andymu natáhne na hlavu boxerky s myšmi.
"Být, či zabít? Ha!" S těmito slovy vyšoupne kamaráda ze dveří, vědouc, že zachránil svůj i bráškův život. Joo, Willda byl borec!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a jsi Little Game? Klikni prosím!

Že by KLIK? :D

Komentáře

1 mk mk | Web | 21. listopadu 2011 v 18:36 | Reagovat

Juchů honem dááál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama